rýchly kontakt

0904 456 006, 0903 811 933

vavas@vavas.sk

VAVAS s.r.o., výrobno - obchodná spoločnosť

Plastové okná a dvere

Izolačné sklá

Izolačné sklá sú neoddeliteľnou súčasťou každého kvalitného plastového okna. Svojou jednoduchou a pritom veľmi účelnou konštrukciou spĺňajú náročné požiadavky kladené na tepelnú izoláciu plastových okien.

Izolačné sklá plastových okien sú tvorené dvoma alebo troma tabuľami plochého skla. Vzdialenosť medzi sklami plastového okna je vymedzená rôzne širokými dištančnými rámčekmi (profily) v nerezovom alebo plastovom prevedení. Ohýbaný dištančný rámik je naplnený vysúšacím prostriedkom, ktorý zabraňuje kondenzácii vodných pár v medzisklennej dutine plastového okna. Pre zlepšenie tepelnoizolačných vlastností plastového okna sa vnútorný priestor dvojskla plní vzácnym plynom s nízkou tepelnou vodivosťou - Argónom alebo Kryptónom. Celoobvodové spojenie skla s ohýbaným dištančným rámčekom je prevedené organickým, trvale plastickým tmelom, ktorý zabraňuje prenikaniu vlhkosti do medzisklennej dutiny. Vonkajší okraj izolačného skla je utesnený trvale pružným tmelom s výbornými fyzikálno-mechanickými vlastnosťami.

Kombináciou rôznej hrúbky skla a šírky dištančného rámčeka, je možné docieliť odlišných tepelno i hlukovo izolačných vlastností a pevnosti dvojskla. Izolačné dvojsklá môžu byť v úprave protislnečné, bezpečnostné, hlukovo-izolačné, samočistiace, ornamentné a daľšie. Vždy záleží na konkrétnej požiadavke zákazníka.

Okná, ktoré ponúkame sú v základe zasklievané kvalitnými izolačnými dvojsklami, plnenými argónom s rozmermi 4-16-4 mm a dosahujú koeficient prestupu tepla Ug=1,0 W/m2K! Vďaka takýmto parametrom si môžete byť istí úsporou vykurovacích nákladov a výbornými zvukovo izolačnými vlastnosťami. Do okien sa dajú vložiť aj trojsklá, plnené argónom s rozmermi 4-12-4-12-4 a dosahujú koeficient prestupu tepla Ug=0,7 W/m2K!