rýchly kontakt

0904 456 006, 0903 811 933

vavas@vavas.sk

VAVAS s.r.o., výrobno - obchodná spoločnosť

Plastové okná a dvere

Kovania

Celoobvodové okenné kovanie TITAN AF

Často sú to v živote drobnosti, ktoré nám počas dňa zlepšujú náladu. Spoločnosť SIEGENIA-AUBI si vzala za úlohu pomocou inteligentných systémov a premyslenej techniky ovládania uľahčiť a zjednodušiť život ľuďom každý deň.

S vysokohodnotnými riešeniami zvyšuje komfort bývania v oblasti techniky okien a dverí vďaka čomu sa z miestností stáva priestor pre život.

Inovačný systém nového celoobvodového kovania TITAN AF presviedča množstvom nových technológií v oblasti funkčnosti, bezpečnosti a komfortu.
Premyslené detaily nového kovania umožňujú bezpečné uchytenie okna v sklopenej polohe aj pri prievane,tlmia náraz pri otváraní do sklopenej polohy, zabraňujú chybnej manipulácii, zaručujú trvalé ľahké ovládanie bez námahy. Aj najširšie okná je možné vďaka kovaniu TITAN AF bezpečne otvárať a zatvárať. Umožňuje vyhotovenie okien všetkých rozmerov v aj 3. triede odolnosti voči vlámaniu.

A okná s týmto revolučným kovaním teraz môžete mať i vy!
Chytrý do detailu. Osvedčený komfortný hríbový čap zaručuje ľahké, bezchybné ovládanie, uzatvára okná a dvere skutočne tesne a v kombinácii s novou generáciou protikusov redukuje opotrebenie. Tolerancie v drážke na kovanie v rozsahu 10 - 15 mm vyrovnáva otočný hríbový čap samočinne. To minimalizuje potrebu nastavovania pri výrobe a montáži a zvyšuje pocit ľahkosti pri ovládaní.
Nová generácia rámových dielov z plastu a ocele. Okná sú už od základnej úrovne bezpečnosti uzatvárané pomocou novej generácie rámových dielov z plastu a ocele, ktoré sú optimálne vyvinuté pre komfortné hríbové čapy.
Nožnice nového kovania TITAN AF zabezpečujú jednoduchšie a komfortnejšie zatváranie a sklápanie. V nožniciach je integrovaná poistka proti zabuchnutiu v sklopenej polohe. Vďaka brzdiacej vložke je vedenie do sklopnej polohy jemné a plynulé.
Nožnicové pánty zabezpečujú trvale bezpečné spojenie. Montáž nožnicových pántov sa uskutočňuje jednoduchým zaklapnutím do otvoru na ramene nožníc a umožňuje bezproblémové otočenie do požadovaného smeru. Integrovaná brzda zabraňuje samovoľnému otáčaniu krídla v otvorenej polohe, napr. pri prievane.
Nová štulpová prevodovka zabezpečuje vysoký štandard bezpečnosti a komfortu. Disponuje ochranou proti posunutiu, ktorá účinne zabraňuje vlámaniu. Tvarovo pekné funkčné predĺženie páčky určené na nasadenie zaručuje jednoduchú ovládateľnosť pri veľkých krídlach a tiež pri krídlach s vysokou odolnosťou voči vlámaniu.
Nové pánty TITAN AF upútajú vynikajúcim dizajnom, vysokou bezpečnosťou a mnohými výhodami: Vysoko bezpečné pánty TITAN AF svojim atraktívnym dizajnom zaisťujú dokonalý vzhľad okien. Všetky skrutky sú zakryté pántmi. Pánty sú uložené v plastových ložiskách, čím je znížené riziko trenia. Pánty disponujú ochranou proti vyrazeniu v sklopenej polohe - čap nožnicového pántu nie je možné vytiahnuť.
Povrchová úprava TITAN Silber. Povrchová úprava Titan Silber poskytuje odolnosť voči všeobecným vplyvom životného prostredia ako je dážď, vietor, prach alebo vlhkosť vzduchu. Vďaka svojim 3 vrstvám dosahuje odolnosť 480 hod. proti červenej hrdzi podľa podmienok testu v soľnej komore podľa DIN 50021SS. Antikorózna ochrana vďaka osvedčenej nanotechnológii zabezpečuje vysoko hodnotný strieborný lesklý vzhľad.
Skupina SIEGENIA-AUBI KFV je lídrom na trhu s okenným a dverovým kovaním a modernou vetracou technikou. Od roku 2008 je najväčším svetovým výrobcom techniky pre okná a dvere. Vďaka spojenému potenciálu firiem disponuje rozsiahlym technickým know-how a 140 ročnými skúsenosťami.
Dverové zámky

zatvorené - zamknuté - chránené

Vďaka prídavným uzatváracím bodom ponúkajú viacbodové zámky KFV vysokú bezpečnosť po celej výške dverí. Prídavné uzávery zabezpečujú stabilitu dverí aj pri použití sily.

Výhody:
 • zámky sú k dispozícii s rôznymi typmi prídavných uzáverov
 • na želanie s blokovacím ramienkom
 • každé vyhotovenie s 2-5 uzatváracími bodmi
 • vyhotovenia pre všetky dôležité bezpečnostné normy (VDS, DIN a pod.)
 • zabraňujú prievanu
 • vysoko tesniaci uzáver pre tepelnú a zvukovú izoláciu


Viacbodový automatický zámok AS 2750 ovládaný kľúčom

Kľúčom je ovládané zasunutie prídavných uzáverov do protikusov i vysunutie stredovej závory.
Uzávery: 2 hákové uzávery + 2 kolíkové strelky
Automatický zámok KFV AS-2750 po uzatvorení dverí automaticky pritlačí krídlo k rámu v troch miestach (v neuzamknutom stave), čo zvyšuje tesnosť zatvorených dverí a súčasne zabraňuje ich deformácii.
 • Po zatvorení dverí je krídlo k rámu pritláčané strelkou hlavného zámku a prídavnými kolíkovými strelkami, ktoré sú umiestnené nad a pod hlavným zámkom. Krídlo je tak držané v 3 bodoch.
 • Kolíkové strelky sú skosené z oboch strán, vďaka čomuľahko a spoľahlivo zapadnú do protikusov.
 • Po uzamknutí kľúčom sa ešte vysunie závora a dva háky.Zámok tak pritláča krídlo k rámu až v 6 bodoch naraz, čím sa zvyšuje odolnosť voči vlámaniu a tesnosť uzatvorených dverí.
 • Háky sú blokované proti spätnému zasunutiu a svojim tvarom zabraňujú roztiahnutiu krídla od rámu: hák po vysunutí zájde do vnútra protikusu na ráme, ktorý blokuje horizontálny posun háku pri násilnej manipulácii.
 • Háky sa vysúvajú zdola nahor a pri pokuse o násilné vysadenie krídla sa ešte viac zasunú do protikusov a tým účinne zabránia vysadeniu krídla.
 • Optimálny prítlak zabraňuje prievanu, znižuje možnosť deformácie krídla, znižuje prienik hluku a nečistôt z vonkajšieho prostredia a šetrí energiu na vykurovanie.
 • Zámok poskytuje plnú kontrolu nad uzamykaním. V prípade, že vysunutie háku pri uzamykaní blokuje prekážka, nie je možné kľúčom ďalej otáčať a užívateľ zámku ihneď zistí, že dvere nie je možné uzamknúť a je nutné odstrániť túto prekážku.
 • Zámok sa vyznačuje ľahkosťou uzamykania. Je robustný a je vhodný aj pre krídla dverí s vysokou frekvenciou otvárania.
 • Pri výrobe zámku sú použité materiály najvyššej kvality. Patentovaná technika zaručuje jednoduchú obsluhu bez potreby vyvinutia zvýšenej sily na zatváranie, resp. zamykanie.


Viacbodový zámok AS 8250 ovládaný kľúčom

ovládanie kľúčom
uzávery: 4 uzatváracie čapy

Viacbodový zámok AS 4050 ovládaný kľučkou

ovládanie kľučkou
uzávery: 4 uzatváracie čapy
AS 2750
ovládaný kľúčom
AS 8250
ovládaný kľúčom
AS 4050
ovládaný kľučkou
example2 example2 example2